David Rochela, elixido nos Premios Marca-Fútbol Draft 2010

51

O futbolista pontés David Rochela ven de ser elixido por cuarta vez consecutiva na lista definitiva dos 132 prometedores xogadores que conforman os Premios Marca-Fútbol Draft 2010. Hai que recordar que David no Fútbol Draft (elixido por un comité de técnicos) foi terceiro en 2007, quinto en 2008 e segundo en 2009, e no que respecta ó Marca (votacións populares) foi terceiro en 2008 e campión o ano pasado sendo o xogador máis votado dos 33 finalistas. Adrián López conseguiu o doblete de ouro na edición do 2008.


As cribas no Fútbol Draft e as votacións no Marca comezarán a realizarse a partir do mes de Marzo.
Estos son os 132 finalistas:
PORTEIROS
1. Alfonso HERRERO Peinador, 1994, R. Madrid
2. Adrián LLUNA Marín, 1993, Valencia
3. DAVID RUIZ, 1994, At. Madrid
4. Aitor FERNANDEZ Abrisqueta, 1991, At. Bilbao
5. Diego MARIÑO Villar, 1990, Villarreal
6. David DE GEA Quintana, 1990, At. Madrid
7. Tomás MEGIA Osorio, 1989, R. Madrid
8. Sergio ASENJO Andrés, 1989, At. Madrid
9. Joel VAZQUEZ Robles, 1990, At. Madrid
10. Edgar BADIA, 1992, Espanyol
11. Urtzi ERLEAGA, 1993, At. Bilbao
12. Yeray GOMEZ Ferragut, 1992, Mallorca
LATERAL DEREITO
1. Albert DALMAU Martínez, 1992, Barcelona
2. Albert BLAZQUEZ Robles, 1992, Espanyol
3. César AZPILICUETA Tanco, 1989, Osasuna
4. Daniel CARBAJAL Ramos, 1992, R. Madrid
5. Mario GASPAR Pérez-Martínez, 1990, Villarreal
6. Martín MONTOYA Torralba, 1991, Barcelona
7. Ignacio FERNANDEZ Iglesias (Nacho), 1991, R. Madrid
8. Manuel CASTELLANO Castro (Lillo), 1989, Valencia
9. Alejandro ROY, 1994, Zaragoza
10. Joel JHONSON, 1993, Valencia
11. JAVIER MANQUILLO GAITÁN, 1994, At. Madrid
12. OSCAR ARROYO FONT, 1994, Espanyol
LATERAL ESQUERDO
1. Didac VILA Rosello, 1989, Espanyol
2. Alberto MORGADO Liberal, 1990, R. Sociedad B
3. Angel MARTINEZ Ortega, 1991, Espanyol
4. Carlos PLANAS Antolinez, 1991, Barcelona
5. José Ángel VALDÉS Díaz, 1989, S. de Gijón
6. Antonio Manuel LUNA, 1991, Sevilla
7. Enric SABORIT, 1992, At. Bilbao
8. Marcos ALONSO Mendoza, 1990, R. Madrid
9. Antonio LUQUE Quintín, 1994, Sevilla
10. Victor ALVAREZ Delgado, 1993, Espanyol
11. Daniel AYALA, 1993, Barcelona
12. Salvador RUIZ Rodríguez, 1995, Valencia
DEFENSA CENTRAL DEREITO
1. Jonás RAMALLO Chimeno, 1993, At. Bilbao
2. Sergio RODRÍGUEZ Sánchez, 1990, At. Madrid
3. DAVID ROCHELA CALVO, 1990, Deportivo Coruña
4. Ruben MOLERO Cortés, 1991, R. Madrid
5. Derik OSEDE Prieto, 1993, R. Madrid
6. Uxio MARCOS Nores, 1993, Deportivo Coruña
7. Jon ARANDA, 1993, R. Sociedad
8. Guillem SAVALL Perera, 1989, Espanyol
9. Carlos GARRIDO, 1994, Sevilla
10. Juan TORRES Ruiz CALA, 1989, Sevilla
11. Marc BARTRA Aregal, 1991, Barcelona
12. Eduard CAMPABADAL Claros, 1993, Barcelona
DEFENSA CENTRAL ESQUERDO
1. Jorge PULIDO Mayoral, 1991, At. Madrid
2. Jon GAZTAÑAGA Arrospide, 1991, R. Sociedad
3. Marc MUNIESA Martínez, 1992, Barcelona B
4. Mikel SAN JOSE Domínguez, 1989, At. Bilbao
5. Jordi AMAT MAS, 1992, Espanyol
6. Alvaro DOMINGUEZ Soto, 1989, At. Madrid
7. Alberto BOTIA Tabasco, 1989, Sporting
8. Andreu FONTAS Prat, 1989, Barcelona
9. David PORTUONDO, 1994, R. Madrid
10. Victor RUIZ Torre, 1989, Espanyol
11. Jon AURTENETXE Borde, 1992, Ath. Bilbao
12. Hugo FERNÁNDEZ Molina, 1994, Cornellá
MEDIO CENTRO DEREITO
1. Daniel PAREJO Muñoz, 1989, Getafe
2. Jorge RESURRECION Merodio (KOKE), 1992, At. Madrid B
3. Alvaro LOPEZ Bermejo, 1991, R. Madrid
4. Oriol ROMEU Vidal, 1991, Barcelona
5. Eric MORAN Arribas, 1991, Basconia
6. Oscar SIELVA Moreno, 1991, Espanyol
7. José Raúl Baena Urdiales, 1989, Espanyol
8. Sergio ROBERTO, 1992, Barcelona
9. Iñigo RUIZ DE GALARRETA, 1993, At. Bilbao
10. Marcos GULLON, 1989, Villarreal
11. Omar MASCARELL Pérez, 1993, C.D. Laguna
12. Juan José SERRANO, 1994, Espanyol
MEDIO CENTRO ESQUERDO
1. Fran MERIDA Pérez, 1990, Arsenal
2. Ignacio CAMACHO Barnola, 1990, At. Madrid
3. Carlos LAZARO Vallejo, 1990, Valladolid
4. José GOMEZ Campaña, 1993, Sevilla
5. Asier ILLARRAMENDI, 1991, R. Sociedad
6. Rubén PARDO Gutiérrez, 1992, R. Sociedad
7. Eduardo RAMOS, 1992, Málaga
8. Pol CALVET Planellas, 1994, Barcelona
9. Juan MUÑIZ Gallego, 1992, Sporting de Gijón
10. Rafael ALCANTARA Do Nascimento, 1993, Barcelona
11. Sergio ALVAREZ Díaz, 1992, Sporting de Gijón
12. Alejandro FERNANDEZ Alex, 1992, R. Madrid
BANDA DEREITA
1. Manuel REINA Carpintero, 1992, Betis
2. Manuel SANTOS Felipe (CIFO), 1992, Valencia
3. Julián LUQUE Conde, 1992, R. Santander
4. Cristian TELLO, 1991, Espanyol
5. Carlos MONGE Serrano (CHIRRI), 1990, Deportivo Coruña
6. Alvaro VADILLO Cifuentes, 1994, Betis
7. Sergio GONTAN Gallardo (KEKO), 1991, Valladolid
8. Manuel GAVILÁN Morales, 1991, Betis
9. Raúl RUIZ Matarin, 1990, Castilla
10. Kevin LACRUZ, 1992, Zaragoza
11. Juan Miguel JIMENEZ, JUANMI, 1993, Málaga
12. Fran PASTOR, 1994, R. Madrid
BANDA ESQUERDA
1. Daniel PACHECO Lobato, 1991, Liverpool
2. Adriá CARMONA Pérez, 1992, Barcelona
3. Pablo SARABIA García, 1992, R.Madrid
4. Ignacio Pérez López, 1994, Valladolid
5. Jordi ALBA Ramos, 1989, Valencia
6. Gerard DEULOFEU Lázaro, 1994, Barcelona
7. Juan BERNAT Velasco, 1993, Valencia
8. Pablo HERVIAS Ruiz, 1993, R. Sociedad
9. Jossmar ZAMBRANO Suárez, 1992, C.D. Tenerife
10. Miguel Angel ANGEL Saiz, 1993, Racing
11. Javier ESPINOSA González, 1992, Barcelona
12. Iago Falqué, 1990, Juventus
MEDIA PUNTA
1. Iker MUNIAIN Goñi, 1992, At. Bilbao
2. Ander HERRERA, 1989, Zaragoza
3. Tiago ALCANTARA Do Nascimento, 1991, Barcelona
4. Francisco ROMAN Alarcón (Isco), 1992, Valencia
5. Sergio CANALES Madrazo, 1991, R. Santander
6. Rodrigo Moreno, 1991, Real Madrid
7. Alejandro SERRANO García (MINO), 1995, S. Gijón
8. Jesús FERNANDEZ Suso, 1993, Liverpool
9. Jesé RODRIGUEZ, 1993, R. Madrid
10. Nestor SALINAS, 1993, At. Bilbao
11. Oscar DE MARCOS, 1989, At. Bilbao
12. Denis Suárez, 1994, Celta
DELANTERO CENTRO
1. Borja GONZALEZ Tomas (Baston), 1992, At. Madrid
2. Bojan KRKIC Pérez, 1990, Barcelona
3. Emilio NSUE López, 1989, R. Sociedad
4. Ruben ROCHINA Naixes, 1991, Barcelona
5. Sergi Enric AMETLLER, 1990, Mallorca
6. Rubén SOBRINO Pozuelo, 1992, R. Madrid
7. Alvaro MORATA, 1992, R. Madrid
8. Jorge ORTI, 1993, Zaragoza
9. Manuel Jesús VAZQUEZ Florido, 1991, Espanyol
10. José Luis SAN MARTIN Mato (JOSELU), 1990, Celta
11. Francisco ALCACER García, 1993, Valencia
12. Luis Alberto Romero, 1992, Sevilla
Nova cortesía de Xose Ferreiro

Consegue en tempo real avisos de novos artigos no teu dispositivo, subscribete agora.

También podría gustarte
Comentarios