XX memorial Carlos Fornos-IV Memorial José Ramón Corral de Piragüismo

208

O pasado domingo 15 celebrouse como ven sendo habitual regata de piragüismo que organiza o Grupo Xuvenil das Pontes todos os anos no encoro da Ribeira.
No tocante aos gañadores, en categoría benxamín resultaron vencedores Andrés Cachaza e Antía Fernández, ámbolos dous do clube Ría de Betanzos, ao igual que o gañador na categoría alevín masculina: o piragüista Juan Fernández, namentras que a súa compañeira no podio foi Carlota Ameneiro do Clube de Piragüismo de Narón. En infantil A os gañadores foron Adrián Prada e Elisa Zapata, do Fluvial O Barco e do Náutico de Miño, respectivamente, namentras que na proba Infantil B os primeiros postos foron para José Luís Sánchez do Ría de Betanzos e Aldara Castro do Clube de Piragüismo de Narón. Na competición cadete desputáronse probas tanto na disciplina de K-1 coma no K-2, resultando vencedores David Tomislavov (Grupo Xuvenil de Piragüismo) e Teresa Pomar (Fluvial O Barco) na disciplina de K-1, e as parellas Rui Santalla e Diego Paz (Clube de Piragüismo de Narón) e Olga Mezquita e Raquel López (Clube As Xubias) na modalidade de K-2. En junior K-1 a victoria foi para Luis Vázquez e Marina Castro, ámbolos dous do clube Ría de Betanzos, e en K-2, onde tan só houbo proba masculina, os gañadores foron os piragüistas Pablo Torres e Alejandro Bermúdez, do Náutico Tambo, de Marín. Na proba senior os primeiros postos foron para Antonio Rey (Firrete) e para María del Mar Rodríguez ( Náutico de Miño) en K-1 e para a parella formada por Adolfo Monteagudo e Jonathan Monteagudo en K-2. En veteráns impúxose o pontés Antonio Polo, agora nas filas do clube Viveiro de Piragüismo, e tamén a coruñesa Alicia Romaní, do clube As Xubias, e pechou a clasificación Hernán Fernández coma primeiro na liña de meta na proba senior C-1. A parte dos citados outros padexeiros ponteses acaron os seguintes resultados: Ricardo Estevez 2º en C-1 Senior, Alexis Piñon 3º k-1 Benxamin, Xosé Guerreiro 5º k1 Infantil-B, José Antonio Menéndez 2º no K-1 veterano e Ernesto Gancedo e José Manuel García 2º no K-2 Senior.
Na clasificación por clubes os gañadores foron os padexeiros do Club Nauntico Betanzos, seguidos por os coñeses das Xubias e en terceira posición o Tambo de Marín.
memorial_01.jpeg


memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
memorial_01.jpeg
Nova cortesía do Grupo Xuvenil de Piragüismo
Fotografías cortesía de Raimundo

Consegue en tempo real avisos de novos artigos no teu dispositivo, subscribete agora.

También podría gustarte
Comentarios