CATRO PONTESES REPITEN COA SELECCIÓN GALEGA

96

Como xa acontecera hai un par de semanas, catro futbolistas de As Pontes repiten adestramento coa selección galega.
Un asiduo, Enrique, acude ó segundo adestramento da selección galega xuvenil sub18. Será este martes 29, ás 16:00, no Campo do Sergas, en Santiago de Compostela.


Os 24 convocados son:
RC Celta de Vigo: Diego Alende, Brais Méndez, Federico Varela, Iván Villar, Pablo Rey
RC Deportivo de A Coruña: Miguel Real, Ángel Fernández, Óscar García, Hugo Díaz, Enrique Fornos
CD Lugo: Miguel Cedrón, Julio Camba, Daniel Pedrosa, Alberto Vilariño
CD Lérez: Alejandro Sánchez, Jose Filgueira, Iago Martínez, Ricardo Baz
Pabellón Ourense CF: Gorka Grande, Martín Torres, Saúl González
CD Areosa: Andrés Pérez, Raúl Espinosa
Porriño Industrial: Maykel Barbosa
gallega_3.jpg
Na sub16 masculina van Aarón Rey do Galicia de Caranza e Manuel Roca do Vilalbés.
Na sub18 feminina, redúcese a convocatoria, pero acuden outra vez, Lía Paz e Mireia Cabarcos, que desta vez acudirá acompañada de dúas compañeiras do clube valexo.
Adestramento que terá lugar este luns 28, ás 19:15, no Campo Agro Novo en Milladoiro.
As 26 convocadas son:
ADC Monte Forte: Iria Pérez, Mariam García, María Saco
SD O Val: Mireia Cabarcos, Noemí García, Verónica Díaz
Victoria CF: Ángela Prado, Natalia Llames
Atlético Arousana: Alba Ferre, Tamara Hermida
Sárdoma CF: Irina Martínez, Alba Casas
SD Villestro: Ángela Otero, Antía Vázquez
UD Barbadás: Marta Besada, Olga Grande
ACRD Boiro: Laura Triñanes, Melanie García
O Olivo: Paula Domínguez
PM Friol: Yamire Raimonde
Erizana SD: Lucía Camisón
CCAR Valadares: Lidia Rodríguez
SCD Pastoriza: Claudia Calvete
CF Rúa Valdeorras: Alba Allegue
SDC Arrabaldo: Carolina Álvarez
CD As Pontes: Lía Paz
Por último, Raquel volve a un novo adestramento da galega cadete sub16, que ó mesmo que a sub18 adestrarán o luns 28, ás 19.15, no campo Agro Novo de Milladoiro.
raquel_0024.jpg
Tamén acude unha xogadora de O Val, María Ameneiro, o único equipo da comarca con fútbol 11 está a facer un bo traballo que se ve recompensado con catro xogadoras convocadas. Por certo, xogadora aínda de categoría infantil.
feminino_004.jpg
As 26 seleccionadas son:
Atlético Arousana: Eva López, Carla Falcón, Sara Pazos, Ariane Martínez, Carmen Sumay
Orzán SD: Nerea González, Cristina Revuelta, Andrea Merino
O Olivo: Cecilia Fernández, Sara Alonso
SD Compostela: Marta Domínguez, Sara Domínguez
Bértola FF: Fátima Area, María Calvar
SD Ponteareas: Yaiza Cameselle, Karina Canon
SD O Val: María Ameneiro
Milladoiro SD: Nuria Rábano
Sárdoma CF: Yaiza Yuste
Tomiño FF: Judith García
Tordoia SD: Leticia Santos
SCD Pastoriza: Laura Boado
EDA Arzúa: Elena Ramos
Umia CF: Rocío Vázquez
Racing Vilariño: Ildara Pérez
CD As Pontes: Raquel Béjar
feminino_0004.jpg
Nova cortesía de Xose Ferreiro

Consegue en tempo real avisos de novos artigos no teu dispositivo, subscribete agora.

También podría gustarte
Comentarios