TRIUNFOS DO PADEL AS PONTES FEMININO E MASCULINO B E DERROTA DO EQUIPO MASCULINO A

Vitorias claras dos equipos masculino B e feminino na liga das Rías Altas de pádel.

978

Vitorias claras dos equipos masculino B e feminino na liga das Rías Altas de pádel. O As Pontes B venceu por 5-0 a Padel D3 Pantagalia e o conxunto feminino só cedeu un punto (4-1) ó Club de Tenis Redes. Pola súa banda, o masculino A segue sen gañar e ocupa a derradeira posición nun grupo 4º que lidera Smash Padel-Zamborela, seguido de Padel Narón A.

No grupo 6º masculino da cuarta división encabezan a clasificación con sete partidos gañados o Padel Bifyt Narón C, seguido de Padel Team Lugo con 6 e Padel As Pontes B con cinco triunfos

No grupo 6º feminino de terceira categoría segue de primeiro Somos Pádel, con nove vitorias, seguido do Padel As Pontes Feminino e Pulpadel D10 con seis triunfos cada un.

RESULTADOS

SMASH PADEL4- T. PEDRAFEITA – PADEL AS PONTES MJ “A” (5-0)

José L. Penabad-Miguel Pena / José del Moral-Francisco Doce (6-1. 6-1)
Juan Lestón-José Permuy / Carlos Martinez-Carlos Giz (4-6, 7-5, 6-4)
Juan Veiga-Carlos López / Emilio Vidal-Alfonso Vidal (6-3, 6-0)
Carlos Mesías-Eloy Martinez / Juan Casas-Francisco Castro (7-6, 6-3)
Rubén Varela-Alberto Saavedra / Raúl Meizoso-Rubén González (6-1, 6-3)

PADEL AS PONTES MJ “B” – PADEL D3-PANTAGALIA (5-0)

Jesús Tembrás-Javier Rochela / Luis Gómez-Alejandro Vázquez (6-2, 6-3)
Rubén Vivero-Roi Otero / Luis Corrochano-Nicolás Salgado (6-2, 6-4)
José Vilasuso-Saúl Vérez / Manuel Vizoso-Antonio García (6-4, 6-4)
Borja Pena-Adrián Criado / Francisco Veiga-Javier Hernández (6-0, 6-0)
Daniel Cillero-Juan Trastoy / Sergio Basteiro-Luis Suárez (6-1, 6-1)

PADEL AS PONTES MJ (F) – CLUB DE TENIS REDES (F) (4-1)

Marta del Moral-Laura Rodríguez / Elisa Baamonde-MªJosé Baamonde (6-1, 6-2)
Yessica Vidal-Sonia Uceira / Eva Feal-Nieves Alonso (6-2, 6-2)
Pilar González-Erika Sanz / María Freire-Luz Conejo (6-3, 7-5)
Rita del Moral – Victoria Pena / Carmen Rapallo-Susana González (4-6, 1-6)
Obdulia García-Angye García / María Salas-Mar Nóvoa (6-2, 6-1)

PRÓXIMA XORNADA

4ª CATEGORÍA MASCULINA

Narón (sábado 2 de abril, 12,00)
PADEL AS PONTES “A” – BLUES PADEL&BEER TEAM (Grupo 4º)
PADEL AS PONTES “B” (Descansa – Grupo 6º)

3ª CATEGORÍA FEMININA (Grupo 6º – Derradeira xornada)

Cerceda (sábado 2 de abril, 16,30)
CERCEDA PADEL CLUB FEMININO – PADEL AS PONTES FEMININO

Nova cortesía de AF

Consegue en tempo real avisos de novos artigos no teu dispositivo, subscribete agora.

También podría gustarte
Comentarios